KASY FISKALNE

KASY FISKALNE

Ponad 20 lat doświadczenia gwarantuje, że dobierzemy ofertę odpowiednią dla Twoich potrzeb.

Kasy fiskalne, a właściwie kasy rejestrujące to urządzenia elektroniczne, służące do rejestracji obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży detalicznej. Każdy podatnik sprzedający towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym musi, co do zasady, rejestrować sprzedaż kasą fiskalną. Od tej zasady są wyjątki opisane w aktualnym rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Przy zakupie pierwszego urządzenia lub urządzeń fiskalnych – tylko Online’owe – przysługuje zwrot kosztów zakupu z Urzędu Skarbowego do 90%, ale nie więcej niż 700 zł.

 

 KASY ONLINE

 Terminy:

 • 1 stycznia 2020 r. dla podatników sprzedających paliwo oraz świadczących usługi mechaniki pojazdowej

  i wymiany opon;

 • 1 lipca 2020 r. dla świadczenia usług związanych z gastronomią (również sezonowo), hotelarstwem, oraz sprzedażą węgla;

 • 1 stycznia 2021 r. dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze,

  w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).

 

Zwrot 90% (max.700,-) dla (od wejścia w życie ustawy, czyli od 1.05.2019):

 • każdy kto kupuje pierwszy raz kasę fiskalną

 • ci, którzy zostali objęci obowiązkiem wymiany – na każdą zakupioną kasę online

 • nie przysługuje na kasy nie-onlinowe 

 

Warunki zwrotu 700zł:

 • DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 30 kwietnia 2019 r. Poz. 820 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na  zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika

 • w deklaracji VAT za miesiąc, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie (po.52 część E deklaracji VAT-7)

 • Jeśli w danym okresie kwota podatku VAT należnego jest wyższa od podatku VAT naliczonego, ale mniejsza od wartości przysługującej ulgi, podatnik może pozostałą część ulgi nierozliczonej wykazać do zwrotu na rachunek bankowy lub powiększyć nią wartość podatku VAT do przeniesienia na kolejny okres rozliczeniowy.Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zakup-kasy-fiskalnej-online-a-ponowna-ulga-na-jej-nabycie

 

Ustawa o VAT

 Rozdział 3

Kasy rejestrujące

Art. 111. 1. Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

1a. Do obrotu wykazywanego w ewidencji ….

Art. 145b. 1. Podatnicy mogą prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii w terminie:

1) do dnia 31 grudnia 2019 r. – do:

a) świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów,

b) sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych;

2) do dnia 30 czerwca 2020 r. – do:

a) świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

b) sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

3) do dnia 31 grudnia 2020 r. – do świadczenia usług:

a) fryzjerskich,

b) kosmetycznych i kosmetologicznych,

c) budowlanych,

d) w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

e) prawniczych,

f) związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu

W swojej ofercie posiadamy jedynie urządzenia od najlepszych producentów, o których niezawodności przekonaliśmy się przez wiele lat współpracy.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem niżej wymienionych producentów.

NOVITUS jest liderem na polskim rynku w dostarczaniu rozwiązań technologicznych wspomagających pracę handlu, usług i logistyki. To marka gwarantująca najbardziej nowoczesne technologie z zakresu elektroniki i informatyki wykorzystywane w urządzeniach fiskalnych, urządzeniach automatycznej identyfikacji i wag elektronicznych.

Dowiedz się więcej

Posnet Polska S.A. to firma z polskim kapitałem i dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku urządzeń fiskalnych. Jest producentem kas i drukarek rejestrujących, a także dostawcą rozwiązań wspomagających handel i usługi, takich jak: wagi, skanery kodów kreskowych, monitory dotykowe, czy drukarki paragonowe.

Dowiedz się więcej

Polskie przedsiębiorstwo informatyczne, specjalizujące się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji kas i drukarek fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą. Od 1998 notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1993 roku urządzenia Elzabu, jako pierwsze kasy fiskalne w Polsce zostały dopuszczone do obrotu handlowego.

Dowiedz się więcej

Sharp to wszystkim znany japoński producent elektroniki użytkowej. Obecnie koncern jest jednym z największych na świecie wytwórca sprzętu opartego na nowoczesnych technologiach. W Polsce za urządzenia fiskalne odpowiedzialna jest firma Torell, która w swojej ofercie ma także kasy słowackiej firmy Elcom (popularne kasy EURO).

Skontaktuj się z nami

ul. Senatorska 17
(na przeciwko Urzędu Skarbowego)
08-400 Garwolin

tel.: 25 682 35 17

e-mail: fiskalne@duosoft.pl

ul. Nadwodna 13
08-400 Garwolin

tel.: 25 682 11 54

e-mail: duosoft@duosoft.pl